Päike on elu allikas – see annab soojust, tõstab meeleolu ja aitab D-vitamiinil kehas tekkida. Kuid liigne ja kaitsmata päikesekiirgus võib nahale tekitada pöördumatuid kahjustusi.
Tupe sügelus, voolus ja ebamugavustunne on naiste seas sagedased mured, mille põhjuseid võib olla mitmeid. Üks levinumaid on tupe seeninfektsioon ehk kandidoos, mille põhjustajaks on enamasti Candida albicans.
Maks on üks olulisemaid elundeid meie kehas – see aitab puhastada verd, toodab seedimiseks vajalikke aineid ja reguleerib ainevahetust. Maksatalitluse häired võivad alguses kulgeda märkamatult, mistõttu on eriti oluline jälgida oma maksa tervist ennetavalt.
Suvi toob kaasa rohkem liikumist looduses – ja paraku ka suurema kokkupuute puukidega. Iga puugihammustus ei too kaasa haigust, kuid Borrelia bakteriga nakatunud puuk võib edasi anda puukborrelioosi ehk Lyme’i tõve.
Vihmane, tuuline ja jahe suvi võib olla küll vaat, et sama meeleolukas kui soe, ent sellega kaasnevad ka mitmed tervisega seotud väljakutsed. Seda eriti just peredes, kus kasvavad väikesed lapsed. Südameapteegi proviisor Gerda Nelis annab nõu, kuidas lastega suve nautida ja samas terve püsida.
Kuidas muuta jalad kauniks? Kuidas vabaneda villidest, soolatüügastest, konnasilmadest. Kuidas ravida lõhenenud kandasid? Nõu annab apteeker.
Kaalulangus on teema, mis kõnetab paljusid – eriti kui suvehooaeg uksele koputab. Apteekides ja e-poodides leidub sadu tooteid, mis lubavad kaalulangetusele kaasa aidata, kuid millised neist on tegelikult tõhusad ning millal tasub neid üldse tarvitada? Nõu annab Südameapteegi proviisor Gerda Nelis.
Ka suvisel ajal võivad meid tabada mitmed tervisemured, ometigi võib pühade ajal olla perearstide kättesaadavus raskendatud. Apteeker tõi välja sagedasemad suvised tervisemured.
Suvel, kui päike paistab eredalt ja lapsed veedavad palju aega õues, on nende naha kaitsmine UV-kiirguse eest äärmiselt oluline. Laste nahk on tundlikum ja õrnem kui täiskasvanutel ning päikesepõletus lapseeas võib suurendada hilisemat nahakahjustuste ja nahavähi riski.
Suvel õues toimetades juhtub sageli väiksemaid õnnetusi, mis tekitavad haavu, marrastusi või põrutusi. Et haavad kiiresti ja tüsistusteta paraneksid, tuleb neid korrektselt hooldada. Südameapteegi proviisor Ave Niidu juhendab, kuidas seda teha.
Kevadise tärkamisega saabub ka allergiahooaeg. Hooajalise heinanohu ehk allergilise nohu käes kannatab vähemalt 10-20% Euroopa elanikest. Aevastamine, vesised silmad ja kinnine nina sunnivad otsima kiiret leevendust. Apteeker selgitab, kuidas allergiast tingitud vaevuseid leevendada.
Mida on vaja varuda sünnitusjärgseks perioodiks emale ja lapsele? Nõuandeid jagab Südameapteegi proviisor Iti-Ingris Sei.