Apteeker: Eesti apteegist saab abi ka välisriigis reisil olles

22.10.2024

Apteeker: Eesti apteegist saab abi ka välisriigis reisil olles

Ükskõik kui hästi me reisile minekuks ei valmistu, võib ette tulla ootamatuid olukordi. Üheks selliseks võib olla tervisemure või haigestumine.

Apteeker annab nõu, mida teha, kui võõras riigis on vaja mõnda ravimit, aga apteegis vaatavad vastu tundmatute nimedega ravimikarbid.

“Kõige kindlam on reisile minna, kui kaasas on reisiapteek vajalike vahenditega: näiteks ravimid valu ja palaviku leevendamiseks, esmaabivahendid, kõhulahtiususe vastane preparaat, kergemaid viirushaiguste sümptomeid leevendavad ravimid ja allergiatabletid,” ütles Südameapteegi farmatseut Liina Neier.

Välisriiki reisides tuleb veenduda, et ravimid oleksid originaalpakendis ning õigesti hoitud kogu reisi vältel. Retseptiravimitega peavad kaasas olema kõik vajalikud dokumendid, et piiriületused sujuksid tõrgeteta.

Mida teha siis, kui ravimit kaasas ei ole või see otsa saab?

Neier selgitas, et Euroopa Liidu arsti poolt välja kirjutatud retseptiravim kehtib kõigis teistes Euroopa Liidu riikides. Seega saab Eestis väljastatud retsepti alusel ravimit soetada ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. Apteekri sõnul on siiski tavapärane, et teises riigis müüakse ravimit mõne teise nime all ning see võib tekitada inimestes kahtlusi, kas tegemist on ikka õige ravimiga. “Võõras riigis ei pruugi olla ka tavalised käsimüügiravimid samade nimedega ning  see võib muuta ka kõige lihtsamate kurgupastillide ostmise tavainimese jaoks keeruliseks,” nentis farmatseut.

Sellistes olukordades soovitab Neier pöörduda Eesti apteekri poole, sest ükskõik, kas tegu on käsimüügi- või retseptiravimiga, ei tasu hakata tundmatute ravimitega ise katsetama, sest erinevatel toimeainetel võib olla erinev mõju ja manustamissoovitus. Kui korraga võetakse erinevaid ravimeid, tuleb olla teadlik ka nende koostoimete osas.

“Kõige lihtsam on pöörduda Eesti apteekri poole vestlusakna kaudu, mis on olemas iga Eesti apteegi kodulehel. Südameapteegil on olemas ka spetsiaalne nõuandeliin, kust saab ravimialast nõu väljaspool tavapärast apteekide tööaega ning sõltumata sellest, kas helistaja asub Eestis või välisriigis. Nõuandeliinile saab helistada kasvõi otse välisriigi apteegist ning apteeker saab soovitada sobivat ravimit vastavalt toimeainetele,” kirjeldas Neier olukordi, mil Eesti apteegist saab nõu ka võõral maal viibides.

Nõuandeliinil vastab ravimialastele küsimustele alati farmatseut või proviisor, kes oskab nõu anda nii Eestis kui välisriigis müüdavate apteegikaupade osas, ükskõik, kas abi on vaja õige ravimi või hoopis tundlikule nahale vajaliku kreemi soetamisel. Neier lisas, et nõuandeliinilt saab mõistagi nõu ka kodumaal viibides – retsepti olemasolu kontrollimiseks, reisi- ja koduapteegi kokku panemiseks ja ravimite kättesaadavuse osas.

LOE KA ROHKEM: Südameapteegi Nõuandeliin: milliste küsimustega saab abi?

Sarnased postitused:

  • Vaktsineerimise olulisus: grippi ei tohiks suhtuda kui tavalisse külmetusse

    Vaktsineerimise olulisus: grippi ei tohiks suhtuda kui tavalisse külmetusse

    Loe rohkem

  • 3 küsimust ja vastust, mida apteekrilt sageli küsitakse

    3 küsimust ja vastust, mida apteekrilt sageli küsitakse

    Loe rohkem

  • Südameapteek pälvis vaimset tervist väärtustava organisatiooni kuldmärgise

    Südameapteek pälvis vaimset tervist väärtustava organisatiooni kuldmärgise

    Loe rohkem

  • Apteeker annab nõu: kuidas sügise saabudes vaimset tervist turgutada?

    Apteeker annab nõu: kuidas sügise saabudes vaimset tervist turgutada?

    Loe rohkem

Vaata kõiki