Loe Südameapteegi nõuandeid esmaabi osas

  • Apteeker annab nõu: mida peaks sisaldama koduapteek?

    Koduapteek on ravimite, tervisetoodete ja esmaabivahendite kogu, mis aitab kiirelt reageerida ootamatutele tervisemuredele. 

    Loe edasi...

  • Puugid – kuidas end kaitsta ja mida teha hammustuse korral

    Proviisor Mariana Džaniašvili tutvustab, mida teha, kui puuk on hammustanud, kuidas puuki eemalda, millal pöörduda arsti poole ning muid teemasid. Loe lähemalt artiklist.

    Loe edasi...

  • Mida pead teadma pakkides apteegikotti, kui lähed reisile? Ole kindel, et võid oma ravimid reisile kaasa võtta!

    Ravimite kaasapakkimine puhkusereisile võib esmapilgul tunduda lihtne ülesanne, kuid õige ettevalmistus võib olla võtmeks meeldiva ja muretu puhkuse veetmiseks. Olgu sihtpunkt kaunis rannaparadiis, seiklusrohke mägimatk või kultuuririkas linnareis, on oluline tagada, et tervis oleks reisil alati esmatähtis.

    Loe edasi...

  • Kuidas hoida end turvalisena libedatel teedel

     

    Talv toob endaga kaasa lumised ja jäised teed, mis muudavad igapäevase liikumise keeruliseks ja ohtlikuks. Jalakäijatena on meie kõigi jaoks oluline teada, kuidas libedatel teedel turvaliselt liikuda ja mida teha, kui kukkumine siiski aset leiab.

    Loe edasi...

  • Ortoosid - sinu abimehed igapäevaelus

    Ortoosid on abivahendid, mis aitavad toetada keha ja parandada liikumist. Need on mõeldud nii ajutiseks kui ka püsivaks kasutamiseks erinevate terviseprobleemide puhul.

    Loe edasi...

  • Pikad pühad tulekul: 5 praktilist olukorda, millele saad lahenduse apteegist

    Pühade ajal võib ootamatult tekkida tervisemure, mille leevendamiseks on vaja nõu ja abi. Perearstide kättesaadavus võib olla puhkepäevade tõttu raskendatud ning tekib küsimus, kust siis abi küsida.

    Loe edasi...

  • Kuidas ennetada väikelaste mürgistusi kodudes

    Aasta jooksul juhtub Eestis pisut üle 3000 haiglaravi vajava mürgistuse ja 4000 mürgistust, kui nõu saamiseks helistatakse mürgistusinfoliinile 16662. Valdav osa õnnetustest juhtub inimestel oma kodudes. 

    Loe edasi...

  • Apteeker õpetab: millist maski valida?

    Eesti poodides leidub sadu maske, mille seast on sageli raske endale kõige sobivamat ja õigemat valida. Südameapteegi proviisor Merilin Israel selgitab, mis on apteegis müüdavate maskide erinevused ning mille järgi endale maski valida.

    Loe edasi...

  • Kõik, mida pead teadma suvisest haavahooldusest

    Suvel õues toimetades juhtub sageli väiksemaid õnnetusi, mis tekitavad haavu, marrastusi või põrutusi. Et haavad kiiresti ja tüsistusteta paraneksid, tuleb neid korrektselt hooldada. Südameapteegi proviisor Ave Niidu juhendab, kuidas seda teha.  

    Loe edasi...

  • Milline kaitsemask valida ja kuidas maski kasutada

    Kaitsemaski kandmine aitab kaasa piisknakkuse teel viiruse leviku vähendamisele, eriti oluline on selle kasutamine avalikes ruumides nagu näiteks ühistransport, pood, apteek, meditsiiniasutused, kus on viirusse nakatumise oht kõige suurem.

    Loe edasi...

  • Haavahoolduse 3 sammu

    Haavahoolduse 3 sammu: puhasta, kata, jälgi. Puhasta haav antiseptikumiga, vali õige sidumismaterjal ja jälgi haava paranemiskäiku.

    Loe edasi...

  • Terve suve apteek sinu kodus

    Millised kosmeetika- ja esmaabikaubad võiksid kuuluda suvisesse reisikotti? Millised tervisetooted teevad puhkusele mineku muretuks?

    Loe edasi...

  • Armiplaaster Askina Scar Repair

    Armidel aitab kiiremini ja kergemini paraneda armiplaaster. Armiplaaster sobib nii operatsioonihaavadele, traumahaavadele kui ka põletustele.

    Loe edasi...

  • Mida peaksid arvestama reisile minnes?

    Kuidas valmistuda reisiks? Reisiapteek: mida pakkida apteegikotti, kui lähed reisile? Ravimitega reisimise põhireeglid.

    Loe edasi...

  • Suveapteek vanaemadele ja vanaisadele

    Enne suve tulekut tuleks ülevaadata suveapteek. Kas kõik vajalikud tervisetooted on olemas ka maakodus? Millised tervisekaubad peaksid vanaema, vanaisa koduses apteegis olemas olema?

    Loe edasi...