Apteekrite nõuanded külmetuse vastu

  • Apteeker: viirushaiguste ravi nõuab kannatlikkust ja teadlikkust

    Külmetushaiguste enamlevinud sümptomiteks on nohu, köha ja palavik. Kuigi nende sümptomite leevendamiseks on apteegis saadavad mitmeid erinevaid käsimüügiravimeid, võib apteekri sõnul õige ravimi valimine olla omaette katsumus.

    Loe edasi...

  • Apteeker selgitab: külmetushaiguste ravimine ja levinud müüdid

    Sügistalvisel ajal kerkib õhku rohkelt küsimusi. Millest viirused tekivad? Kuidas neid efektiivselt ravida? Kas haiguse teket saab ennetada? Nõu annab Südameapteegi proviisor Gerda Nelis.

    Loe edasi...

  • Vaktsineerimise olulisus: grippi ei tohiks suhtuda kui tavalisse külmetusse

    Eelmisel aastal oli inimeste huvi apteekides gripi vastu vaktsineerida oodatust suurem ning juba novembris hakkasid kõlama teated, et vaktsiinid on otsas.

    Loe edasi...

  • Apteeker annab nõu: kuidas jahedate ilmadega tervis tugevana hoida?

    Päikeselised ja soojad ilmad on möödunud ja sügis alanud. Lisaks sellele on lastel ja noorukitel ka suvepuhkus läbi ja taas alanud lasteaia- või koolitee. Soojad suveilmad on vaheldumas kargete sügisilmadega. 

    Loe edasi...

  • Looduslik abi külmetuse korral: 8 soovitust apteekrilt!

    Külm poeb naha vahele ja üha levinumad külalised on sügis-talvidel ajal erinevad viirushaigused. Millised looduslikud vahendid külmetuse korral abiks tulevad, räägib Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili.

    Loe edasi...

  • Proviisor selgitab: miks on oluline teha viiruse antigeeni kiirtest

    Saabuvate külmade ja niiskete ilmadega hakkavad inimesed üha rohkem haigeks jääma. Tuletame meelde, miks on oluline teha viiruse antigeeni test. 

    Loe edasi...

  • Proviisor: augustis on hoogustunud viirus- ja külmetushaigused

    Võrreldes eelmiste aastate suveperioodidega ilmneb apteekide ostustatistikast, et enam on levinud viirus- ja külmetushaigused ning ka inimeste mured seoses puukidega. Kiirtestide ja puugieemaldusvahendite nõudlus on hoogustunud eriti augustis, nendib Südameapteegi proviisor Aleksandr Sei.

    Loe edasi...

  • Pikad pühad tulekul: 5 praktilist olukorda, millele saad lahenduse apteegist

    Pühade ajal võib ootamatult tekkida tervisemure, mille leevendamiseks on vaja nõu ja abi. Perearstide kättesaadavus võib olla puhkepäevade tõttu raskendatud ning tekib küsimus, kust siis abi küsida.

    Loe edasi...

  • „SATTUSIN KONKSU OTSA!“ Algul leevendas ninapihusti hästi nohu, kuid siis tekkis sõltuvus

    „Sattusin konksu otsa!“ kurdavad inimesed, kes ei suuda nohupihuste tarvitamist lõpetada. Nagu narkomaanil, haarab neil käsi ikka ja jälle väikse pihusepudeli järele. „Väike narkots. Kui ei pauguta, siis kohe nina kinni.“ Jah, see on sõltuvus nohurohust.

    Loe edasi...

  • Apteeker ja arst selgitavad: milliseid analüüse saab teha koduste kiirtestidega ja millal kiirtest teha?

    Kiirtestidega seostuvad inimestel ilmselt eelkõige COVID-19 antigeeni testid. Kuid kas teadsid, et kiirtestidega saab iseseisvalt teha enam kui kümmet erinevat analüüsi, mis aitavad tuvastada haiguseid.

    Loe edasi...

  • Agovirax ninasprei viirushaiguste vastu

    Viiruste hooajal otsime efektiivseid lahendusi, kaitsmaks end haigestumise eest. Lisaks COVID-19-le on sel hooajal liikvel ka rohkelt muid viiruseid nagu A-gripp, metapneumoviirus ja RS viirus, seega suureneb vajadus kaitsevahendi järgi, mis oleks tõhus ka teiste viiruste vastu.

    Loe edasi...

  • Millist termomeetrit valida?

    Kraadimisel on omad eripärad, mida tasub teada. Esiteks tuleb tähelepanu pöörata sellele, kust valitud kraadiklaasiga temperatuuri mõõta saaks (kas suust, kaenla alt, kõrvast, otsaesise pealt või pärasoolest) ja teiseks tuleks tähelepanu pöörata sellele, millal ja kuidas kraadida.

    Loe edasi...

  • Enneta viirust tugeva immuunsusega!

    Immuunsüsteem on organismi kaitsesüsteem, mida nõrgendavad väsimus ja stress ning tugevdavad tervislikud eluviisid, mitmekülgne toitumine ja toidulisandid.

    Loe edasi...

  • 8 müüti külmetushaigustest

    Arutame lahti kaheksa enim levinud müüti külmetushaiguste kohta. Loe lähemalt, kuidas tegelikult oleks kõige targem külmetushaigusi ravida.

    Loe edasi...

  • Terviseeksperdid: gripi vaktsiiniks ei ole veel hilja, sümptomite ilmnemisel tasub teha gripi kiirtest

    Pidude hooajaga on saabunud ka viiruste hooaeg – sel aastal värvikamalt kui varasematel aastatel. Liikvel on üheaegselt mitmeid haiguseid – Covid-19, A-gripp, paragripp, rotaviirus jm.

    Loe edasi...