Loe Südameapteegi nõuandeid valu ja palaviku osas

  • Apteeker: viirushaiguste ravi nõuab kannatlikkust ja teadlikkust

    Külmetushaiguste enamlevinud sümptomiteks on nohu, köha ja palavik. Kuigi nende sümptomite leevendamiseks on apteegis saadavad mitmeid erinevaid käsimüügiravimeid, võib apteekri sõnul õige ravimi valimine olla omaette katsumus.

    Loe edasi...

  • Proviisor: augustis on hoogustunud viirus- ja külmetushaigused

    Võrreldes eelmiste aastate suveperioodidega ilmneb apteekide ostustatistikast, et enam on levinud viirus- ja külmetushaigused ning ka inimeste mured seoses puukidega. Kiirtestide ja puugieemaldusvahendite nõudlus on hoogustunud eriti augustis, nendib Südameapteegi proviisor Aleksandr Sei.

    Loe edasi...

  • Millist termomeetrit valida?

    Kraadimisel on omad eripärad, mida tasub teada. Esiteks tuleb tähelepanu pöörata sellele, kust valitud kraadiklaasiga temperatuuri mõõta saaks (kas suust, kaenla alt, kõrvast, otsaesise pealt või pärasoolest) ja teiseks tuleks tähelepanu pöörata sellele, millal ja kuidas kraadida.

    Loe edasi...

  • 8 müüti külmetushaigustest

    Arutame lahti kaheksa enim levinud müüti külmetushaiguste kohta. Loe lähemalt, kuidas tegelikult oleks kõige targem külmetushaigusi ravida.

    Loe edasi...

  • OHTLIKUD PAARID! Koos nende ravimitega ei tohi mingil juhul alkoholi juua!

    On selge, et alkohol ja autojuhtimine ei sobi kokku, kuid kokku ei sobi ka alkohol ja ravimid. Mõnel juhul võib see viia lausa insuldi ja maksakahjustusteni.

    Loe edasi...

  • Soolveega ninasprei niisutab ja kaitseb

    Nina puhastamine soolveega on kasulik aasta ringi ja väga mitmel põhjusel. Füsioloogilise lahuse ehk 0,9% lahusega saab loputada, puhastada ja niisutada nina limaskesta juba vastsündinul.

    Loe edasi...

  • Kuidas koroonaviirusesse nakatanu kodus haigussümptomitele leevendust saab ja mida kindlasti hoolikalt jälgida?

    Koroonaviiruse peamised sümptomid on palavik, köha ja hingamisraskus või õhupuudus. Mida saab teha nende haigussümptomite korral ning millele tuleb erilist tähelepanu pöörata?

    Loe edasi...

  • Valutu liikumine igal aastaajal

    Liigesevalu on üks kõige enam esinevatest kaebustest. Mis põhjustab liigesevalu ning mida sellega ettevõtta?

    Loe edasi...

  • Mis on külmetus, viirus, gripp

    Külmetushaiguse põhjustab alati mõni viirus või bakter. Külmetushaigused levivad aasta ringi ning meie kliimas on üsna tavaline sügisest kevadeni läbi põdeda viis-kuus kergemat viirushaigust.

    Loe edasi...

  • Palavik – kuidas ja millal palavikku alandada?

    Palavik on organismi kaitsereaktsioon. Millal tuleks palavikku alandada?  Kuidas alandada palavikku lastel ja täiskasvanutel?

    Loe edasi...

  • Külmetus, köha, kurguvalu

    Meie kliimas on üsna tavaline, et sügisest kevadeni põeme viis-kuus korda mõne kergema viiruse põhjustatud haigust. Ravi on enamasti sümptomaatiline ja sõltub sellest, millised sümptomid on peamised. Külmetushaiguse parim ravi on aeg, puhkus ja uni.

    Loe edasi...

  • Ravimite võtmise põhitõed

    Millele tuleb tähelepanu pöörata ravimeid võttes?

    Loe edasi...

  • Peavalu ei pea kannatama, seda saab ravida

    Peavalu on kogenud paljud täiskasvanud, tänapäeval kurdavad selle üle isegi lapsed. Kuidas seda ravida? 

    Loe edasi...

  • Aiatöödeks valmis – mis peaks kuuluma iga aiaomaniku apteegikappi?

    Enne aiatöödega algustamist tasuks üle vaadata, et apteegikapis kõik vajalik olemas oleks: esmaabi kaubad, allergia-, lihas- ja liigesvalu leevendajad.

    Loe edasi...

  • Valu ja valuvaigistid - kuidas see tekib ja kuidas seda leevendada?

    Valu ülesandeks anda organismile märku vigastusest ning motiveerida lõpetama või vältima ohtlikku olukord. Kuidas valida valuvaigistit? Valuvaigistitest lähemalt räägib apteeker

    Loe edasi...