Veenilaiendite raviks: trokserutiin kõvakapslid ja geel

12.05.2019

Veenilaiendite raviks: trokserutiin kõvakapslid ja geel

Mis on veenilaiendid ning millised on tõhusaimad ravimid veenilaienditega võitlemisel?

Alajäsemete veenilaiendid ehk varikoos on väga levinud probleem, mis pole kindlasti eluohtlik, kuid võib suurel määral häirida inimese elukvaliteeti. Veenilaiendid on kroonilise venoosse puudulikkuse üks sümptomeid, mida iseloomustab nahaaluste ehk pindmiste veenide looklevus ja laienemine.

Tõhus ravi trokserutiiniga

Ravimeetodid sõltuvad haiguse sümptomitest. Levinuim ja populaarseim ravimvorm  haiguse kompleksseks raviks on kõvakapslid. Kõvakapslite ravi on palju tõhusam kui lokaalne ravi salvide ja geelidega, sest kõvakapslid toimivad seestpoolt veresoonte seintele, tugevdavad neid ja kõrvaldavad patoloogiliste muutuste põhjused.

Jalgade veenilaiendite raviks kasutatavaid kõvakapsleid on mitmesuguseid. Need erinevad üksteisest toimemehhanismi, toimeainete ja nende sisalduse poolest. Trokserutiini peamine toime on suunatud veenitöö normaliseerimisele ja venoosseina restaureerimisele. Ravim on saadaval väliselt manustatava trokserutiini geeli kujul ja suukaudseks manustamiseks mõeldud trokserutiini kapslitena. Terapeutiliste ravimvormide kombinatsioon suurendab oluliselt ravimi mõju.

Toimeaine – trokserutiin – on looduslik komponent, mis ei põhjusta sõltuvust ega kõrvaltoimeid. See aine vähendab kapillaaride läbilaskvust, vähendab turset, suurendab veenide ja kapillaaride toonust ning takistab veenide edasist deformatsiooni.

Trokserutiin pärsib trombotsüütide agregatsiooni ja soodustab varikoossündroomi korral esinevate troofiliste häirete paranemist, parandab vereringet ja lümfisüsteemi, vähendab veresoonte ummistumist  ning  seega haiguse progresseerumist ja ohtlike komplikatsioonide tekkimist.

Annustamine

Veenilaiendite preparaate tuleb võtta pikka aega (vähemalt 3–4 kuud). Positiivset mõju aitab saavutada ravimite kombineerimine lokaalse geeliga. Kanda tuleks kompressioontooted (tugisukad jms), käia füsioteraapias ja korrigeerida elustiili. Ravimit antakse ka pärast skleroteraapiat või venoosse sõlme kirurgilist eemaldamist.

Trokserutiini kõvakapsleid võetakse söögikordade ajal. Kasutatavate kapslite arv sõltub haiguse arenguastmest ja haiguse kestusest. Ravi alguses määratakse tavaliselt 1 kapslit 2 korda päevas, pärast 2 ravinädalat vähendatakse annus minimaalseks – 1 kapsel ööpäevas. Üldiselt on ravi kestus 3–4 nädalat. Erinevalt kapslitest ei satu trokserutiini geel verre, kuid see tungib kudedesse hästi läbi naha. Geeli kasutatakse hommikul ja õhtul õhukese kihina valulikul pinnal ja masseeritakse kergelt kuni täieliku imendumiseni.

Ravimit ei soovitata kasutada rasedatel, imetavatel emadel ning inimestel, kes põevad neerupuudulikkust või hepatiiti, kellel on kaksteistsõrmiksoole haavand või kes on tundlikud ravimi komponentide suhtes.

Loe ka:

Autor: proviisor Mariana Džaniašvili

Tootesoovitused

Sarnased postitused:

  • 7 sammu tugevama südameni

    7 sammu tugevama südameni

    Loe rohkem

  • Keda ohustab infarkt - kas see on ainult vanainimeste haigus?

    Keda ohustab infarkt - kas see on ainult vanainimeste haigus?

    Loe rohkem

  • Halb kolleesterool ohustab südant

    Halb kolleesterool ohustab südant

    Loe rohkem

  • Kevadväsimuse sümptomid annavad juba endast märku?

    Kevadväsimuse sümptomid annavad juba endast märku?

    Loe rohkem

Vaata kõiki